Трейвон Бромел пропуска Олимпийските игри в Париж

Двукратният бронзов медалист от световни първенства в бягането на 100 метра се възстановява от травма в аддукторите.

трейвон бромел пропуска олимпийските игри париж
10:30, 13.06.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Двукратният бронзов медалист от световни първенства в бягането на 100 метра Трейвон Бромел няма да може да участва на предстоящите американски олимпийски квалификации, тъй като е контузен.

Без участие в квалификационния турнир той няма как да стартира на Олимпийските игри в Париж в началото на август месец.

"Съжалявам, че ще трябва да пропусна квалификационния турнир, но трябва да се вслушам в тялото си. Благодарен съм на Господ, че ми дава сили да продължавам да се боря. Няма да се предам!", написа в Инстаграм Бромел.

В момента 28-годишният американски спринтьор се възстановява от травма в аддукторите.

През 2021 година той спечели американската квалификация и бе смятан за основен фаворит за олимпийската титла, но така и не успя да се класира за финала. Това позволи на италианеца Ламонт Джейкъбс да стана олимпийски шампион.

Стефан Попов ще подсили Крумовград
Един златен и два сребърни медала за България в първия ден от открития балкански военен шампионат по ориентиране