Един златен и два сребърни медала за България в първия ден от открития балкански военен шампионат по ориентиране

Днес са състезанията на дълга дистанция – 9 км с 28 контролни точки за мъжете и 7 км с 15 контролни точки за жените.

един златен два сребърни медала българия първия ден открития балкански военен шампионат ориентиране
10:26, 13.06.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Един златен и два сребърни медала спечелиха българските състезатели в открития балкански военен шампионат по ориентиране Боровец 2024 в първия състезателен ден.

На средна дистанция при мъжете първи стана румънецът Йонут Зинга, втори българинът Станимир Беломъжев, а трети бе Айкан Биркир от Турция.

„Много съм щастлив, че спечелих състезанието. Организацията на целия шампионат е на впечатляващо високо ниво. Трасето е доста технично и трудно, конкуренцията е сериозна“, коментира победителят при мъжете Йонут Зинга.

Сребърният медалист Беломъжев също подчерта, че организацията и конкуренцията са на световно ниво.

„Проведох едно почти безгрешно състезание, доволен съм от резултата. Трасето беше много тежко. Организаторите се бяха постарали да ни затруднят максимално и се получи много хубав и интересен маршрут“, посочи той.

При жените първите две места окупираха българките Антония Григорова и Златина Генчева, а трета остана представителката на Румъния.

„Радвам се, че успях да защитя титлата си от миналата година“, каза победителката при жените.