Три класирания в топ 8 за българските лодки на световното по кану-каяк до 23 г. в Пловдив

Най-предно класиране записа Дария Павлюк, която завърши пета в света на едноместно кану 1000 м при девойките.

16:05, 19.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Три български лодки извоюваха призови класирания от първата сесия с финали на световното първенство по кану-каяк за младежи до 23 г., юноши и девойки в Пловдив.

Дария Павлюк е пета в света на едноместно кану 1000 м при девойките. Тя записа най-предното българско класиране до момента. След първите 250 м се движеше на позиция за медал, а в заключителните 250 м водеше битка за четвъртата позиция. И все пак Дария остави зад себе си лодките на Украйна, Италия, Полша и Испания, завършвайки на пето място във финала.

Титлата спечели Мария Папичук (индивидуален спортист), среброто е за Ксяо Чен (Китай), а бронзът взе Пана Гьор (Унгария).

Бранимир Христов и Преслав Симеонов са шести в света на двойка каяк 1000 м при младежите до 23 г. Със силни последни 250 метра българите успяха да изпреварят лодките на Испания и Швеция и финишираха шести от деветте финалиста. Златните медали спечели двойката каяк на Германия, пред Унгария и Италия.

Давид Кивел, Мартин Теодосиев, Павел Владимиров и Виктор Тодоров станаха осми в света на четворка кану 500 м при юношите. Шампионската титла завоюва четворката на Унгария, сребърните медали са за Украйна, а бронзовите - за Полша.