Американски астронавт и двама руски космонавти пристигнаха успешно на Международната космическа станция с руска ракета носител "Съюз". Москва приветства мисията като пример за плодотворно сътрудничество в Космоса между Русия и Съединените щати.
Полетът на Джонатан Ким, Сергей Рижиков и Алексей Зубритски стартира от Байконур и продължи малко повече от три часа. Новото попълнение ще остане на станцията осем месеца. Програмата му включва 50 научни експеримента.
Сега на борда се намират общо десет души - четирима астронавти на НАСА, петима руски космонавти и техен колега от Япония. Наскоро руската страна изрази готовност да достави малка ядрена централа за мисия до Марс, планирана от предприемача Илън Мъск.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг