Трима жители на Община Белица, които са работили в германските кланици "Тьонис", оказали се най-голямото огнище на COVID-19, са се прибрали у нас.
В средата на миналата седмица друг жител на общината отишъл да ги вземе с автобус, а никой нищо не ги е питал на границата и те никому не са казали.
Случайно в понеделник кметът на общината Радослав Ревански разбира това и взима незабавни мерки.
Той недоумява как при наличието на информация за огнището в Германия, никой не е потърсил информация откъде хората се връщат.
"Не искам да давам оценка, но не е сериозно... Да, факт е, че когато се прибираш от Германия, вече няма карантина, но те трябва да питат хората буквално – кой откъде се прибира", коментира той пред БНР.
По неофициална информация има най-малко още трима, завърнали се от огнището на заразата в Германия.
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"