"Трипъл-дабъл" на ЛеБрон Джеймс донесе успеха на ЛА Лейкърс срещу Кливланд

10:02, 22.03.2022
Чете се за: 02:27 мин.
трипъл дабъл леброн джеймс донесе успеха лейкърс кливланд

Звездата на ЛА Лейкърс ЛеБрон Джеймс се отчете с "трипъл-дабъл" при успеха на неговия тим със 131:120 срещу Кливланд Кавалиърс като гост в среща от редовния сезон на НБА.

Домакините от Кливланд стартираха по-добре двубоя и още в средата на първата четвърт успяха да отворят аванс от 31:17 точки.

Постепенно обаче "езерняците" започнаха да намират своя ритъм и още до почивката успяха да обърнат развоя в тяхна полза и да поведат с 67:62.

Третата четвъртина премина равностойно, като Кавалиърс стояха близо в резултата, като в самия край те дори успяха да излязат отново напред при 97:96.

В решителните 12 минути обаче ЛА Лейкърс отново пое нещата под контрол и си заслужи 31-ия успех от началото на редовния сезон.

ЛеБрон Джеймс, разбира се, беше над всички в двубоя, оформяйки "трипъл-дабъл" за 105-ти път в своята кариера след 38 точки, 10 борби и 12 асистенции. Ръсел Уестбруук и Ди Джей Аугустин пък допринесоха за успеха нa Лейкърс с по 20 пункта.

За домакините от Кливланд пък Дариус Гарланд стана най-полезен със своите 29 точки, към които прибави и 17 асистенции, за да оформи "дабъл-дабъл".

В класирането ЛА Лейкърс остават на 9-то място в Западната конференция с баланс 31-41, докато Кливланд са 6-ти на Изток с 41-31.