Денвър Нъгетс Монте Морис
от БНТ , Източник: БГНЕС
11:02, 17.02.2022
Чете се за: 02:37 мин.

Денвър Нъгетс надви Голдън Стейт Уориърс със 117:116 точки като гост в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

В герой за тима от Колорадо се превърна завърналият се след сътресение гард Монте Морис, който реализира тройка със сирената над звездата на домакините Стеф Къри за крайния успех. Морис се отчете с 13 точки, четири борби и шест асистенции при завръщането си в игра. Действащият носител на приза за Най-полезен играч в Лигата Никола Йокич изигра поредния си силен мач, приключвайки с дабъл-дабъл – 35 точки, 17 борби и осем асистенции.

Още трима баскетболисти на Нъгетс завършиха с двуцифрен точков актив, водени от Брин Форбс с 22 от пейката. За Уориърс Къри отбеляза 25 точки – цели седем играчи на „воините“ вкараха десет или повече точки, но усилията им се оказаха недостатъчни за тима на Стив Кър. Голдън Стейт е втори в Западната конференция с баланс 42-17, докато Денвър е шести с 33 победи и 25 загуби.

Двата тима се оттеглят на почивка в Лигата преди предстоящия Звезден уикенд в НБА, като ще се завърнат в игра идния четвъртък, когато Уориърс гостуват на Портланд Трейл Блейзърс, а Нъгетс пътуват до Сакраменто за визита на Кингс.