Тулуза пребори Анеси за място на финала на Купата на Франция

09:29, 07.04.2023
Чете се за: 01:47 мин.
тулуза победи рен ранния неделен мач френското първенство

Тулуза победи Анеси с 2:1 в полуфинален мач от турнира за Купата на Франция. Фарес Шаиби отбеляза победното попадение в 85-ата минута, а гол на Моис Саи Дион в добавеното време бе отменен след намесата на ВАР поради засада.

Гостите поведоха в резултата в 36-ата минута, след като Закария Абухлал засече с глава центриране в наказателното поле на Бранко ван ден Боомен.

В добавеното време на първата част домакините получиха дузпа за нарушение на Габриел Суасо. Алекси Босети възобнови равенството с точно изпълнение на наказателния удар.

След паузата възпитаниците на Филип Монтание бяха по-настоятелни в преден план. Расмус Николайсен стреля с глава в напречната греда.

Гостите възобновиха аванса си в 85-ата минута. Резервата Фарес Шаиби се възползва от слабо върната топка към вратаря и го прехвърли за 2:1.

В продължението на второто полувреме Моис Саи Дион изпрати топката в противниковата врата, но голът му бе отменен заради засада.

На финала Тулуза ще се изправи срещу носителя на отличието Нант, който победи Олимпик Лион с 1:0. Сблъсъкът за трофея ще се състои на 29 април от 21:00 часа.

Синдикат "Образование" ще поиска оставката на Демерджиев заради новия протокол за бомбени заплахи
Образувано е производство за ОПГ за търговия с влияние с цел дискредитиране и отстраняване на висши магистрати и полицейски служители