Аржентински учени разработиха серум против COVID-19, който успешно неутрализира вируса в лабораторни условия. Този метод блокира разпространението на вируса в човешкото тяло, като използва антитела от коне.
Серумът е получен чрез инжектиране на вирусен протеин в телата на животните, за които той е безобиден. Конете са способни да произведат големи количества антитела, които се извличат във вид на плазма.
Това позволява да се получат много по-големи количества ефикасен серум в сравнение с плазмата от оздравели пациенти. Успешните лабораторни резултати от прилагането на серума позволяват на учените да преминат към следващо ниво на клинично тестване.
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро