Близо 60 цветни картички със специално послание получиха болнолежащи и медици в ковид отделението на Комплексния онкологичен център в Русе.

Идеята е на учениците от основно училище "Олимпи Панов" в града. Заедно с картичките децата отправиха и специално послание, което написа един от учениците. Стихотворението се казва "Скитащото добро", а негов автор е Венцислав Георгиев.
"С тази инициатива изразяваме своята подкрепа както към хората, които в момента се борят с вируса, така и към лекарите, които правят всичко възможно тази борба да е възможно по-лека. Целта е да ги прегърнем, макар от разстояние, да ги усмихнем, макар през прозореца, да им вдъхнем сили и кураж. Децата вложиха много труд и желание", каза д-р Вергилия Грънчарова, директор на ОУ "Олимпи Панов"-Русе.
Децата от основно училище "Олимпи Панов" ще дарят от своите картички и на пациентите и лекарите от УМБАЛ "Медика" в Русе.


Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
От учебната стая до Космоса: 12-годишният Александър с първи стъпки към мечтата си
„Достойните българи“: Отличие получи журналистът от БНТ Мая Димитрова (СНИМКИ)
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект