Ударно начало на Аталанта, нови попълнения блестят

Актуалният шампион от Лига Европа се наложи с убедителното 4:0 при визитата си на Лече.

Станко Димов
от Станко Димов
21:49, 19.08.2024
Чете се за: 01:17 мин.
аталанта шести финал турнира купата италия

Отборът на Аталанта започна по впечатляващ начин сезона в Серия „А“. Актуалният шампион от Лига Европа се наложи с убедителното 4:0 при визитата си на Лече. Марко Брешанини, който пристигна в тима преди няколко дни след провален трансфер в Наполи, откри резултата за гостите в 35-та минута, а десет по-късно Матео Ретеги, също пристигнал през лятото след трансфер от Дженоа, удвои аванса на бергамасците.

В началото на второто полувреме Ретеги отново се възползва от хаоса в противниковата отбрана и отбеляза, а в 66-та минута Брешанини записа за втори път името си сред голмайсторите и оформи крайния резултат.

Много силен мач за Аталанта изигра левият халф-бек Руджери, който не спря да тормози защитата на домакините през всичките 90 минути и напълно заслужи една от най-високите оценки в двубоя.

По-късно тази вечер Ювентус приема Комо в друга среща от първия кръг от футболния шампионат на Ботуша.

Концерти с кауза "С песен и стих в сърцата"
Конституционалисти се разминаха в тълкуванието на отказа на Радев да подпише указа за служебния кабинет