Удинезе и Торино записаха домакински победи в деветия кръг на Серия А

"Малките зебри" се справиха с Каляри с 2:0, докато "биковете" постигнаха минимален успех над новака Комо.

Лоренцо Лука, Удинезе
11:13, 26.10.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Удинезе се изкачи в челната четворка на Серия А, след като победи Каляри с 2:0 у дома в двубой от деветия кръг на футболното първенство на Италия.

Още в 30-ата минута играчът на гостите Антоан Макумбу беше изгонен за нарушение с втори жълт картон. Осем по-късно "Малките зебри" поведоха, когато Лоренцо Лука се разписа след удар с глава. Бившият нападател на Астън Вила и Уотфорд Кийнън Дейвис направи 2:0 12 минути преди края на двубоя.

Удинезе има 16 точки, колкото и третият Ювентус, който е с по-добра голова разлика. Интер има 17 точки, а лидерът Наполи 19.

В друг мач Торино победи Комо с 1:0 и прекъсна серията си от три поредни загуби. Тимът спечели с попадение на резервата Алиеу Нжие в 75-ата минута и вече е шести в класирането.

Лойд Остин: Израел има право на самозащита след атаките на Иран