Удинезе излезе от опасната зона в Италия след успех навън

Момчетата на Фабио Канаваро стигнаха до успеха в южна Италия след попадения на Лоренцо Лука и Лазар Самарджич.

Станко Димов
от Станко Димов
21:57, 13.05.2024
Удинезе
Снимка: X / Udinese Calcio

Отборът на Удинезе направи изключително голяма крачка към оцеляването си в елита на италианския футбол. В среща от 36-ия кръг на Серия А, „фриуланите“ победиха с 2:0 като гост Лече, като по този начин събраха на сметката си 33 точки, с една повече от 18-ия в таблицата Емполи, който към момента е първи под чертата с изпадащите.

Момчетата на Фабио Канаваро стигнаха до успеха в южна Италия след попадения на Лоренцо Лука и Лазар Самарджич. Централният нападател и бивш играч на Аякс откри резултата в 36-ата минута, а успехът подпечата звездата на Удинезе Самарджич 5 минути преди изтичането на редовното време.

Победата е едва пета от началото на сезона за тима от Удине. В следващия кръг възпитаниците на световния шампион Канаваро ще приемат у дома Емполи в пряк дуел за място в елита.

Лече, който с 37 точки диша по-спокойно в края, ще се изправи срещу атакуващия място в зона Шампионска лига отбор на Аталанта.

Затопляне на отношенията: Ердоган се срещна с Мицотакис в Анкара
В Германия задържаха предполагаемия убиец на украинец край Варна миналата година