от Димитър Русев
18:45, 16.06.2021
Чете се за: 02:12 мин.
уелс разгроми турция

Националният отбор на Уелс разгроми Турция с 2:0 на Олимпийския стадион в Баку и увеличи драстично шансовете си да се класира за осминафиналите на Евро 2020.

Това бе ценен успех за "драконите", които вече имат 4 точки в актива си. Сега тимът ще бъде по-спокоен за последния кръг, в който ще се изправи срещу Италия и ще има нужда от всяка натрупана точка.

В първото полувреме турците владееха топката повече, но играчите на Уелс отправяха по-опасни удари.

Играта все пак бе равностойна, докато в 42-та минута падна първото попадение в мача. Аарън Рамзи бе изведен зад защитата на Турция от Гарет Бейл и реализира великолепен гол. Разиграването бе безгрешно и "драконите" поведоха с 1:0.

В началото на второто полувреме капитанът на Турция изпусна невероятна възможност за изравняване на резултата. След центриране от ъглов удар, Демирал насочи топката към вратарското поле, където непокритият Бурак Йълмаз не успя да вкара от воле.

Едва 5 минути по-късно последва дузпа за Уелс, след като Мехмет Челик повали Бейл в наказателното поле. Крилото на Реал Мадрид изпрати топката далеч над вратата и не успя да промени резултата.

В последните минути имаше напрежение и бяха отсъдени 4 жълти картона за Хакан Чалханоглу, Крис Мефъм, Бен Дейвис и Бурак Йълмаз, които последваха след меле в пеналтерията на Уелс.

В 5-тата минута на добавеното време Конър Робъртс реализира след нов пас на Гарет Бейл.

Така мачът завърши с 2:0, а Уелс си гарантира трите точки в Баку.

Турция не успя да спечели първите си точки в първенството и намали до минимум шансовете си за осминафиналите.