Във връзка с появилите се информации относно преминаването на напдателя на Царско село Уесли Ната в Левски от клуба информираха, че бразилецът води нормален тренировъчен процес с тима.
Той има действащ договор с клуба и към този момент няма сключени споразумения с други клубове в България или чужбина за негов трансфер.
Към момента Уесли Ната изтърпява наказание от два мача лишаване от състезателни права заради натрупани картони в края на миналото първенство.
Той не взе участие в срещите срещу Етър и Монтана.
Полузащитникът ще е на разположение на Любослав Пенев за следващите мачове на Царско село срещу Левски и ЦСКА 1948.
Ръководството на клуба продължава да разглежда постъпили оферти за играча, но към този момент той ще играе за Царско село най-малко до края на месец август, а ако не бъде приета оферта за трансфер от друг клуб ще продължи да бъде част от състава на Царско село и след това.