Унгария измъкна точка от световните шампиони

живо евро 2020 унгария франция
16:49, 19.06.2021
Чете се за: 04:32 мин.

Отборът на Унгария успя да измъкне точка от световните шампиони от Франция в мач от Група F на Евро 2020. „Маджарите“ направиха 1:1 пред пълните трибуни на „Пушкаш Арена“ в Будапеща, успявайки с прагматизъм да изненадат именития си съперник.

Отборът на Унгария реализира в много ключов момент от мача, в продължението на първото полувреме, чрез Атила Фиола. След почивката обаче французите стигнаха до изравнителен гол чрез Антоан Гризман.

С поделените точки Франция излезе на първата позиция с 4 пункта, а унгарците са на 3-то с 1. От изключително значение за развитието на "Групата на смъртта" обаче ще има мачът между Португалия и Германия по-късно тази вечер.

Звездният отбор на Франция започна отлично мача, с чудесни атаки и майсторски бързи подавания. Вратарят Петер Гулаши спаси мрежата си в 14-ата минута след удар отдалеч на Карим Бензема. Само три минути по-късно и Килиан Мбапе имаше шанс да отбележи, нападателят надскочи защитата на Унгария и с глава засече центриране на Люка Дин, но покрай страничната греда.

В 31-ата минута "петлите" осъществиха страхотна атака, Килиан Мбапе подаде чудесен пас на Карим Бензема, който отправи завършващия удар, но той бе неточен.

Минута след това самият Килиан Мбапе демонстрира чудесен дрибъл, преодолявайки трима защитници и стреля през краката на четвърти, но топката мина покрай вратата на Петер Гулаши.

В продължението на първото полувреме Унгария изненада своя именит съперник. Роланд Салай майсторски подаде на Атила Фиола, а той след чудесен рейд отляво по крилото, преодоля цялата защита на световния шампион, за да мушне топката в близкия ъгъл под плонжа на Уго Лорис за 1:0. Препълненият стадион "Пушкаш Арена" избухна в радост след попадението.

С попадението си защитникът прекъсна серията на французите за "чисти мрежи". "Петлите" не бяха допуснали гол в последните 527 минути игра.

Играчите на Дидие Дешан обаче не се примириха и след почивката продължиха с атаките. Така се стигна до 59-ата минута, коагто гредата спаси Унгария след мощен удар на Усман Дембеле.

В 66-ата минута "петлите" успяха да върнат попадението. При изритана топка от Уго Лорис, Килиан Мбапе овладя в наказателното поле на "маджарите", центрира към точката за дузпата, защитник на унгарците се опита да изчисти към центъра на терена, но връхлитащият Антоан Гризман шутира мощно за 1:1.

В 82-ата минута Петер Гулаши отново спаси своя тим след много силен шут на Килиан Мбапе. Последва удар и на Корентин Толисо отново отразен от стража на "маджарите".

В края на срещата французите създадоха няколко опасности, но не успяха да вземат нещо повече в Будапеща от само една точка.

В последния кръг от групата Германия ще се изправи срещу Унгария, а Португалия среща Франция.

Стартови състави:

Унгария: Петер Гулаши, Атила Салай, Атила Фиола, Вили Орбан, Лоик Него, Адам Наги, Адам Салай, Андрас Шафер, Ласло Клейнхейслер, Роланд Салай, Ендре Ботка

Треньор: Марко Роси

Франция: Уго Лорис, Бенжамен Павар, Преснел Кимпембе, Рафаел Варан, Пол Погба, Антоан Гризман, Килиан Мбапе, Н’Голо Канте, Адриен Рабио, Люка Дин, Карим Бензема

Треньор: Дидие Дешан

На Черешова задушница доброволци помагат за възстановяването на Мулдавския манастир