Унион се върна на 3-о място, Фрайбург изпревари РБ Лайпциг в битката за топ 4 в Германия (ОБЗОР)

22:44, 23.04.2023
унион върна фрайбург изпревари лайпциг битката топ германия обзор

Отборът на Фрайбург излезе на 4-о място в класирането на Бундеслигата, след като постигна разгромен успех с 4:0 у дома над Шалке 04 в среща от 29-ия кръг, докато в същото време РБ Лайпциг се провали при визитата си на Байер Леверкузен и загуби с 0:2.

В ранния двубой от неделния ден Фрайбург не изпита трудности срещу борещия се за оцеляване Шалке, след като още през първото полувреме Михаел Грегорич осигури аванс от два гола на момчетата на Кристиан Щрайх, а след почивката Лукас Хьолер и Матиас Гинтер също бяха точни за домакините, за да оформят и крайното 4:0.

Малко по-късно пък Байер Леверкузен увеличи серията си без загуба във всички турнири, след като надигра с 2:0 у дома състава на РБ Лайпциг. Адам Хложек даде аванс на "аспирините" в 40-а минута, а четири минути преди края на редовното време Надием Амири удвои преднината на своя тим от дузпа.

По този начин Фрайбург вече държи 4-о място в Бундеслигата с 53 точки, следван от РБ Лайпциг с 51 и Байер Леверкузен с 47.

В последния мач за деня Унион Берлин се наложи минимално с 1:0 като гост на Борусия Мьонхенгладбах след попадение на Шералдо Бекер в 60-а минута. Успехът върна "железните" на 3-а позиция в класирането с 55 точки, докато Гладбах са на 10-о място с 36 пункта.

Рафа Леао отново блести при победата на Милан над Лече в Серия "А"
Григор Димитров стартира срещу французин или американец в Мадрид, възможен дуел с Алкарас в 3-ия кръг