Уориърс с първа домакинска загуба в редовното време

Голдън Стейт Уориърс
11:28, 05.12.2021
Чете се за: 02:20 мин.

Сан Антонио Спърс победи Голдън Стейт Уориърс с 112:107 точки в мач от Националната баскетболна асоциация. Това е първа домакинска загуба за тима в редовното време.

Срещата започна с 5-точков аванс за домакините при резултат 7:2, но след серия от 22:2 гостите взеха аванс в края на първата част след 36:21. Втората част бе най-резултатната за възпитаниците на Стив Кър, които отбелязаха 37 точки, за да намалят изоставането си до 9 пункта - 58:67.

След почивката и двата отбора играха равностойно и запазиха интригата за последната четвърт. Третата част завърши с тройка от центъра на Стеф Къри със сирената. В заключителните 12 минути от двубоя "войните" стигнаха до обрат. Гардът Стеф Къри отбеляза важни три точки, а малко по-късно проби смело, за да завърши под коша и да деде преднина на тима си от 3 точки при резултат 106:103. Баскетболистите на Грег Попович съумяха да се мобилизират и след серия от 9:1 си върнаха аванса. "Шпорите" се поздравиха с победата след важен кош на Дежонте Мъри в края.

Стеф Къри бе най-резултатен на паркета с 27 точки, а за победителите Дерек Уайт записа 25 пункта. Дежонте Мъри регистрира дабъл-дабъл след 23 точки и 12 борби.

Голдън Стейт Уориърс са лидери в Западната конференция с актив от 19 победи и 4 загуби, докато Сан Антонио Спърс са с 8 успеха и 13 поражения.