Урава си осигури мач срещу Манчестър Сити на световното клубно първенство

Японският клуб спечели първия четвъртфинал в турнира

18:26, 15.12.2023
Урава

Урава победи Клуб Леон с минималното 1:0 в четвъртфинален мач от световното клубно първенство по футбол. На полуфинала японците ще срещнат Манчестър Сити.

През първото полувреме на стадион "Принц Абдула ал-Файзал" в Джида носителят на азиатската шампионска лига създаде първото по-опасно положение. Родолфо Кота спаси удар на Томоаки Окубо.

След почивката японският клуб откри резултата. Алекс Шалк отправи удар от вътрешността на наказателното поле в долния далечен ъгъл.

Носителите на Шампионска лига в зона КОНКАКАФ завършиха срещата с човек по-малко. Уилям Тесийо получи втори жълт картон и бе изгонен.

В другия четвъртфинал Ал Ахли ще премери сили с Ал Итихад, като победителят ще срещне Флуминензе на полуфиналите.