Успех за Лазаров и загуба за Донски на турнир от сериите "Чалънджър" в Майорка

александър лазаров класира втори турнир скопие
Снимка: БФ Тенис
17:25, 29.08.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Националът на България по тенис Александър Лазаров започна с победа в квалификациите на турнира от сериите "Чалънджър" в Майорка (Испания) на твърди кортове с награден фонд 45 730 долара.

Алекс се наложи над германеца Роберт Стромбакс с 6:3, 6:4 в мач, продължил 1 час и 11 минути. Българинът успя да направи два бързи пробива в първия сет и поведе с 5:0, преди съперника му да спечели три поредни гейма. Все пак Лазаров затвори сета на свой сервис. Във втория сет той губеше с 1:3, но успя да направи обрат и триумфира след 6:4.

За да влезе в основната схема на турнира, поставеният под №6 в квалификациите Лазаров ще играе срещу испанеца Алберто Баросо Кампос.

В същия турнир друг българин - Александър Донски, отстъпи пред словака Лукаш Лацко с 4:6, 4:6. Лацко защитава титлата си от миналата година. И в двата сета Донски допусна по един пробив, което бе достатъчно за успеха на съперника му.