Успешен старт за Борусия Дортмунд в Бундеслигата

"Жълто-черните" зарадваха Нури Шахин при официалния му дебют начело на тима

Снимка:
22:35, 24.08.2024

Борусия Дортмунд започна новия сезон в Германия с победа. В мач от първия кръг "жълто-черните" се наложиха трудно с 2:0 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк" срещу Айнтрахт Франкфурт.

Срещата беше официален дебют за новия треньор на домакините Нури Шахин. В нея двамата вратари нямаха много работа и до развръзката се стигна през втората част. С два гола се отличи Джейми Гитънс. Английският нападател беше точен в 72-ата минута и дълбоко в допълнителното време на двубоя.

Финалистът в Шампионската лига оп миналия сезон допусна безрезултатно първо полувреме, в което Уго Екитике от Айнтрахт и Марсел Забитцер от Дортмунд не съумяха да открият резултата.

Стигна се до 71-ата минута, когато "орлите" пропуснаха да вземат аванс чрез Фарес Шаиби, който не успя да се разпише от няколко метра пред вратата на домакините. Секунди по-късно Борусия направи атака и Гитънс с много силен диагонален шут в горния ъгъл даде сериозно преимущество в полза на "жълто-черните".

Гостите не успяха да създадат сериозно напрежение в наказателното поле пред Грегор Кобел и в третата минута на допълнителното време Дортмунд достигна до нов гол чрез бърза самостоятелна контра на Джейми Гитънс.

Айнтрахт Франкфурт няма нито една победа в последните си пет гостувания в Първа Бундеслига.

В неделя Байерн Мюнхен гостува на Волфсбург, докато новакът в елита Санкт Паули посреща Хайденхайм.