Ууквърхямптън спечели минимално срещу Лийдс

13:02, 20.02.2021
Чете се за: 00:33 мин.
ууквърхямптън спечели минимално лийдс

"Вълците" надиграха с 1:0 на своя "Молиню" отборът на Марсело Биелса и по този начин го задминаха във временното подреждане на английската Висша Лига.

Съставът на Нуно Ешпирито Санто събра актив от 33 точки, което е с една повече от "белите", като двата отбора се движат съответно на 11-то и 12-то място.

Единственото попадение за успеха реализира Адама Траоре в 64-та минута, когато юношата на Барселона отбеляза леко куриозен гол. Испанецът отправи мощен удар, който разтресе напречната греда на гостите, а след отскока си, топката рикошира в гърба на стража на Лийдс и влезе във вратата.

Малко по-рано пък гостите бяха много близо до това да открият резултата, но Руи Патрисио отрази удар с глава на Лиъм Купър, а при добавката Патрик Бамфорд бе неточен.

В заключителните минути на срещата Бамфорд успя да реализира, но попаденето му не бе зачетено заради засада, а в самия край на двубоя Коща също пропусна да донесе точката за гостите, след като стреля право в Руи Патрисио.

Волфсбург продължава без загуба в Бундеслигата след класика над Арминия Билефелд