При първа възможност да се изследва цялото население на Банско за коронавирус. За това настояват от общинското ръководство на курорта.
А причината е дискутираният през последните дни въпрос - колко хора са тествани до момента за COVID-19 в Банско и има ли такива, които са били пропуснати, въпреки проявени симптоми на остри респираторни заболявания. Още повече, че не е имало проблем за преминаването на болни през пропускателните пунктове на града.
доктор Калоян Калоянов, директор на РЗИ-Благоевград: Болни в тежко състояние, спешни случаи, болни на хемодиализа, на химиотерапия можеха спокойно да преминават през бариерата и да бъдат обслужвани в болницата в Разлог, където работеха всички отделения, включително и рентгенологията, както и областните центрове в Благоевград, диспансери. 2:05 Не е имало проблем с преминаването на такива болни, при строго определен режим с линейка и екип на спешен център.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Параметрите на Бюджет 2026: Как синдикати, работодатели и служители приемат финансовата рамка?
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)