След установяването на 8 случая в русенския Дом за стари хора "Възраждане", веднага е бил направен тест на целия персонал. При тези, при които е установена заразата, практически не са имали контактни лица. Потребителите на дома се изследват поетапно, като до момента са тествани 16 от тях. Всички вирусоносители, както и останалите в дома, са в добро състояние.
Петима от заразените са в болница, а останалите - в изолация вкъщи, обрисува ситуацията в дома неговата директорка Ани Венкова пред БНТ.
Взети са незабавни противоепидемични мерки. Организиран е сменен работен режим, отново е наложена изолация на потребителите, в дома не се допускат външни лица, измерва се температурата на всички, следи се спазване на хигиенните изисквания, обясни Венкова.
Вчера трима души от персонала и петима от възрастните, настанени в Дом „Възраждане“, дадоха положителни проби за коронавирус.
Вижте и още във видеото.
Възстановено е движението от Смолян към Пампорово и обратно по авариен обходен път
Обявиха частично бедствено положение заради пороен дъжд в село Войводино (СНИМКИ)
150 години Априлска епопея: В Априлци отбелязаха годишнината с тържествена заря
Книжките на шофьорите от кървавата гонка на "Челопешко шосе" са валидни, но ще проверяват как са издадени
Съдът ще гледа мерките на задържаните за тежката катастрофа на „Челопешко шосе“
Властта представя инициативата "Кошница с грижа": Ще паднат ли цените на основните продукти?