ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

В Ловеч режимът на водата се увеличава с още час от тази вечер

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:10 мин.
У нас
безводие няколко села без вода месеци наред
Слушай новината

В Ловеч режимът на водата се увеличава с още един час от тази вечер. Вече водоподаването ще се спира в 22.00 часа, а не както досега в 23.00 часа, и ще се пуска в 6.00 часа. Това съобщи за БТА изпълнителният директор на ВиК - Ловеч инж. Данаил Събевски.

Ако засушаването продължи и няма дъждове до края на месеца, най-вероятно ще се наложи да се въведе и обеден режим - за три или четири часа, както е в Плевен, прдупреждава Събевски.

Към момента Ловеч, Тетевен, Ябланица и няколко населени места в областта са на воден режим заради пресъхване на водоизточниците и намален дебит. Част от селата имат вода само по два-три часа на пет дни, други като село Дъбрава от няколко месеца са без водоподаване и ползват вода от водоноски.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?