В Ню Йорк за поредна година спазиха любопитен ритуал, в който всеки си обещава да се освободи от даден порок или своя негативна черта. Този път обаче, хората пожелаха да се освободят не от конкретно нещо, а от самата 2020-а година.
"Не" на разклатеното здраве, на забързаното ежедневие, на работохолизма, вредните навици и нездравословните връзки. Десетки нюйоркчани и тази година се включиха в традиционния Ден на освобождението или както го наричат по между си - "Прав ти път".
Символичната раздяла с нещата, които не искат да взимат със себе си през новата година става с написването им върху бял лист, който след това попада в голяма машина за унищожаване на документи. Но вместо традиционните пожелания за сваляне на излишните килограми, по-малко негативизъм или други обичайни за това време на година пожелания, акцентът беше здравето.
Справедливо или не, всички се обединиха около идеята, че виновник за трудната година... е самата година. Ето защо символичното пожелание "прав ти път, 2020-а" и разбиването на пух и прах на една пинята, предизвикаха истински възторг.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието