Заради липсата на достатъчно кадри в Пловдив ще бъде създаден единен регистър на
медицинския персонал и доброволците. Предложението е на новосформирания общински медицински съвет, в който са включени ръководителите на всички общински здравни заведения за болнична и доболнична помощ на територията на Община Пловдив. Целта на регистъра е да поддържа актуална информация за нуждите от специалисти в отделните болници и ДКЦ-та и да подпомага процеса на командироването на кадри.
Общинският медицински съвет е под ръководството на директор „Здравеопазване“ в Община Пловдив д-р Калин Калинов. По негово искане ръководителите на общинските болници ще подготвят доклади за финансовата и техническа готовност, както и за кадровата обезпеченост за разкриване на COVID сектори в поверените им лечебни структури до края на седмицата. На база на тези доклади, в понеделник съветът ще вземе решение къде и колко да бъдат новоразкритите COVID зони.
„Ако има ДКЦ-та, които нямат възможност да разкрият зони за борба с пандемията, ще подпомагат с екипи колегите си, това е принципът на солидарността. Работим в сътрудничество със синдикатите и няма да нарушим законодателството, всеки ще даде доброволно съгласие за командироването си“, заяви на първото заседание Калин Калинов.
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Шефът на ВиК - Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите