В Съединените щати започна ваксинация на деца от 5 до 11 години. На тях се прилага ваксината на "Пфайзер", но в по-малки дози от тези на възрастните.
Имунизацията е след одобрението на Федералната агенция за храните и лекарствата и на Центровете за контрол и превенция на заболяванията. Те прецениха, че ползите са по-големи от рисковете. Детска болница в щата Тексас очаква за един ден да бъдат ваксинирани над 1000 деца.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите