В Северна Корея се проведе многобройна демонстрация срещу Съединените щати по повод 73-ата годишнина от началото на Корейската война. Около 120 000 души се събраха в Пхенян и носеха плакати с надписи "Цялата територия на Съединените щати е в обхвата на ракетите ни".
Демонстрация имаше и пред американската Военноморска база Пуебло, която беше превзета от Северна Корея през 1968 г. Демонстрацията се проведе на фона на опасения, че Пхенян скоро може да изстреля първия си военен шпионски сателит, след провала на първия опит на 31 май.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Срещу изкуствения интелект: Кейт Бланшет и Ева Майдел в защита на самоличността
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?