Валенсия, Монако и Виртус Болоня записаха победи в откриващите двубои от 3-ия кръг на Евролигата

валенсия монако виртус болоня записаха победи откриващите двубои кръг евролигата
10:29, 19.10.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Отборите на Валенсия, Монако и Виртус Болоня постигнаха победи в третия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Валенсия записа трети пореден успех от началото на редовния сезон и заема третата позиция във временното класиране, след като надигра израелския Макаби Тел Авив със 75:66 (18:17, 15:12, 17:15, 25:22) в Испания. Макаби е 9-и с баланс 1-1 след два изиграни мача. Домакините контролираха изцяло развоя на срещата, като спечелиха всяка една от отделните части.

Дамиен Енгли бе най-резултатен за успеха с 11 точки, 4 борби и 2 асистенции, а за гостите от Тел Авив Бонзи Колсън се отчете с 20 точки и 4 борби.

В Сърбия Цървена звезда отстъпи отстъпи на Монако със 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18) в друга среща от третия кръг на турнира и се намира на 10-о място в подреждането с актив от победа и две загуби, докато Монако постигна първи успех и също с баланс 1-2 заема 15-а позиция. "Звездашите" имаха аванс от 44:38 на почивката, но гостите осъществиха обрат в трета част и поведоха с 64:63 преди последните 10 минути, в които задържаха аванса си.

За победителите Майк Джеймс реализира 18 точки, 3 борби и 11 асистенции, оформяйки "дабъл-дабъл", докато за домакините Рокас Гиедрайтис отбеляза 20 пункта.

Междувременно италианският Виртус Болоня се справи у дома с германския АЛБА Берлин след 87:76 (27:11, 17:15, 23:25, 20:25) и така се изкачи на 4-о място с две победи и една загуба. Съставът на АЛБА е на предпоследната 17-а позиция с три поражения и нито един успех към момента.

Торнике Шенгелия се отличи с 26 точки, 4 борби и 3 асистенции за домакините, а за гостите от Берлин Стърлинг Браун реализира 17 пункта, 6 борби и 2 асистенции.

Аплодисменти за Георги Господинов на първия ден на Франкфуртския панаир на книгата