Валенсия повеждаше на два пъти, но си тръгна само с точка от визитата си на последния

09:03, 24.09.2023
Чете се за: 02:12 мин.
валенсия повеждаше два тръгна точка визитата последния

Отборите на Алмерия и Валенсия не се победиха и завършиха наравно 2:2 в среща от 6-ия кръг на испанската Ла Лига.

"Прилепите" обаче определено могат да съжаляват за този резултат, тъй като на два пъти повеждаха в резултата, но и в двата случая Серхио Арибас възстановяваше равенството за своя тим.

Иначе всичко започна в 13-ата минута, когато Диего Лопес наказа неориентираната отбрана на домакините, която го остави необезпокоявано да навлезе в наказателното поле и с техничен удар да даде аванс на Валенсия.

Последва натиск от страна на футболистите на Алмерия, които до края на първата част, а и в началото на втората видяха на няколко пъти как техни удари биват отразени от вратаря Гиорги Мамардашвили.

Дори той обаче нямаше какво да стори в 59-ата минута, когато спаси удар на Гонсало Мелеро, но при добавката Серхио Арибас нямаше как да сбърка и реализира за 1:1.

Само няколко минути по-късно обаче гостите отново си върнаха предимството в резултата чрез Хави Гера, който се възползва от подаване на Фран Перес и с изстрел по земята беше точен за 2:1.

В 69-ата минута все пак Серхио Арибас отново беше на правилното място, за да се разпише при добавка и така да оформи крайното 2:2.

Равенството остави Валенсия на 5-ото място, като вече "прилепите" са с актив от 10 точки, докато Алмерия продължава да бъде на последната 20-а позиция със само 2 пункта.

Румен Гечев: Това не е сглобка, а е чиста тройна коалиция
СК Илиана отново триумфира на държавното клубно първенство по художествена гимнастика