Валенсия стана първият финалист в турнира за Купата на краля

00:28, 03.03.2022
автогол последните секунди доближи ювентус финала купата италия
Снимка:

Отборът на Валенсия стана първия финалист в турнира за Купата на краля, след като надигра с минималното 1:0 у дома състава на Атлетик (Билбао).

Така с общ резултат 2:1 "прилепите" се класираха за своя 18-и финал в надпреварата и първи от сезон 2018/19 насам.

Големият герой в двубоя на "Естадио Местая" се казваше Гонсало Гедеш, който в 43-ата минута отбеляза страхотно попадение след изстрел от дистанция, което се оказа напълно достатъчно за момчетата на Хосе Бордалас.

След почивката гостите от Билбао очаквано поеха инициативата в търсене на изравнителен гол, но всичко до което стигнаха бяха два неточни удара на капитана Икер Муняин и Юри Берчиче.

По този начин баските се провалиха в опита си да стигнат до мача за трофея в трети пореден сезон, като вместо тях за "Естадио Ла Картуха" в Севиля ще пътува тимът на Валенсия.

Кой ще бъде съперник на "прилепите" във финалния сблъсък, ще стане ясно утре, когато ще се изиграе реваншът между отборите на Бетис и Райо Валекано. "Зелено-белите" на Мануел Пелегрини имат лек аванс след първата среща, в която се наложиха с 2:1 като гости.