Валентина Георгиевa донесе първо отличие за България във финал на ЕП по спортна гимнастика от 30 години насам

10:56, 20.12.2020
Чете се за: 00:30 мин.
Други спортове
валентина георгиевa донесе първо отличие българия финал спортна гимнастика години насам

След 30 години България спечели медал във финал на уред от европейско първенство по спортна гимнастика. Отличието е първото в историята на този спорт

Валентина Георгиева грабна сребърен медал във финала на прескок на шампионата на Стария континент, който се провежда в турския град Мерсин.

Възпитаничката на Филип Янев, който на Олимпиадата в Атина остава пети също на прескок, изпълни по блестящ начин двата прескока във финала и с финална оценка от 13.800 точки (13.900 точки за първи прескок и 13.700 точки за втори прескок).

Шампионка стана Ана Барбосу (Румъния). Румънката, която спечели златото и в многобоя стъпи на европейския връх и на прескок с резултат от 13.975 точки (14.250 точки за първи прескок и 13.700 точки за втори прескон.)

Бронзовото отличие остана за Даря Ляска (Украйна) с 13.100 точки (14.150 точки за първи прескок и 12.550 точки за втори прескок).