Валентина Георгиева се класира за финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек

валентина георгиева завърши прескок световната купа баку
Снимка: БФСГ
19:20, 10.06.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Валентина Георгиева се класира за финала на земна гимнастика на Световната купа по спортна гимнастика, която се провежда в Осиек, Хърватия.

Талантливата ни състезателка за втори път попада в топ 8 на състезание от такъв ранг след надпреварата във Варна. Възпитаничката на Филип Янев получи за изпълнението си 12.466 точки и влезе в борбата за медалите със 7-и резултат.

В квалификацията на греда Георгиева показа израстване в сравнение със състезанието във Варна. Съчетанието на българката днес беше оценено с 11.900 точки - 10-то място и втора резерва за финала.

При мъжете двамата ни представители Йордан Александров и Теодор Трифонов не успяха да се преборят и да влязат в борбата за разпределението на отличията.

В пресявките на висилка Йордан Александров завърши 16-ти с 12.750 точки, а Теодор Трифонов е 22-ри с 11.750 точки.

При изпълненията на прескок състезателят на клуб Светкавица получи оценки за двата опита от 12.750 точки за първия и от 13.05 точки за втория и с общ сбор от 12.900 точки завърши на 21-ра позиция.

Така в квалификациите в Осиек българските състезатели се класираха на три финала - Валентина Георгиева на прескок (2-ра оценка) и на земя (7-а оценка) и Йордан Александров на успоредка (с 5-и резултат).