Валядолид спечели важна точка в Билбао

11:17, 29.04.2021
Чете се за: 00:37 мин.
валядолид спечели важна точка билбао

Футболистите на Валядолид стигнаха до ценно равенство при визитата си на Атлетик (Билбао) в среща от 33-ия кръг на Ла Лига.

Точката, която е безценна в битката за оцеляване дойде след страхотна борба, тъй като Атлетик повеждаше два пъти в резултата, но и в двата случая гостите се мобилизираха и да изравнят.

"Баските" откриха резултата в 14-та минута, като грешка в защитата на Валядолид позволи на Морсийо да открадне топката на границата на наказателното поле и с премерен удар да отбележи за 1:0.

През втората част отново домакините бяха по-дейни на терена, но така и не намериха начин да стигнат до втори гол.

Така се стигна до 70-та минута, в която Ореяна изравни с глава след ъглов удар.

Билбао все пак стигна до втория гол 6 минути по-късно, след като Уилямс центрира към Гарсия, който отблизо отново даде аванс на домакините.

Валядолид обаче и този път отказа да се предаде и в 85-та минута Вайсман донесе точката за своя тим, вкарвайки за 2:2.

Равенството позволи на гостите да се доберат до спасителното 17-то място в класирането с 30 точки. Атлетик пък остава на 9-то с 42 пункта, като намали драстично шансовете си за място в Европа.