ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Ваня Кастрева: 817 са карантинираните деца и ученици в София

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:46 мин.
Здраве
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Очакванията за изключително голям пик до този момент не се оправдават. Към снощи 817 са децата и учениците, които са карантинирани, което означава 4 деца на 1000, при педалогическия персонал това е 2 на 1000. Това каза в студиото на "Денят започва" д-р Ваня Кастрева, началник на РУО - София.

      По думите й всичко е много динамично и картината може във всеки един момент да бъде променена.

      "Важно е да се спазват точно правилата и в преобладаващия брой от случаите децата са с положителен тест, придобит извън училище - през семейството или други контактни лица, което означава, че училището е една от най-контролираните среди", каза Кастрева.

      Според нея прогнози за затварянето на училищата от ноември са неоснователни и могат да се правят само след обективни обстоятелства, които променят картината и след решение на здравните власти. "За да правим такива изводи, трябва да стъпим на обективни данни", каза Кастрева.

      Тя подчерта , че освен Министерство на здравеопазването, Министерство на образованието и науката също е създало информационна платформа, в която директорите на училищата и детските градини всеки ден регистрират карантинираните случаи.

      "Училището е най-контролираната среда, защото ние непрекъснато отговаряме на въпроси на родителите и контролираме доколко се спазват правилата", заяви Кастрева.

      Тя каза, че все още не са налагани глоби за неспазване на COVID мерките в училище.

      Вижте още във видеото.

      Гледайте още от "Денят започва"

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?