Васил Панайотов донесе успеха на Черно море над Етър с гол в 98-ата минута

Черно море се изравни по точки с лидера в Първа лига ЦСКА

17:00, 02.12.2023
Чете се за: 02:02 мин.
Черно море Етър
Снимка: Startphoto.bg

Черно море победи Етър с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Васил Панайотов отбеляза победния гол за гостите в 98-ата минута.

През първото полувреме на стадион "Ивайло" във Велико Търново Алекс Фернандес и Васил Панайотов обстрелваха вратата на "болярите", но Мартин Величков се справи с шутовете им.

В последната минута от редовното време на първата част Мазир Сула стреля в напречната греда от пряк свободен удар.

След почивката "моряците" поведоха в 59-ата минута чрез Влатко Дробаров, който бе точен след центриране на Александър Василев.

Варненци останаха с човек по-малко в 87-та минута, когато Мазир Сула бе изгонен с втори жълт картон заради изблъскване на съперник без топка.

Етър натисна в добавеното време и стигна до изравняване в петата минута с гол на Мартин Тошев от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Черно море.

Гостите от Варна обаче намериха сили за победен гол. Пламен Димов не успя да изчисти дълго центриране в наказателното поле на Етър и топката се отклони към Васил Панайотов, който бе точен от близко разстояние за крайното 2:1.

Черно море се изравни с ЦСКА на върха в класирането с по 42 точки. Етър остана последен с осем точки и пет пасив от Ботев Враца.

Александър Димитров пред БНТ: В България ни чака работа с подрастващите футболисти
"Да, България" препотвърди подкрепата си за кабинета "Денков"