Васил Василев - Зуека сподели повече за своето изкуство в предаването "Светът и ние". Разказа, че го вдъхновява "живият живот".
"Най-важното за всяко едно изкуство е, че се опитва да предизвика у зрителя чувства, емоции, да го накара да се замисли. От тази гледна точка смятам, че съм си в свои води".
Разказа, че подбира темите, следвайки класиците, защото по думите му "не е по-голям от тях и няма да бъде". Основните теми застъпени в творчеството на Зуека са приятелството, любовта и свободата. И още - за това как възпитаваме децата си.
Провокацията за изкуството на Васил Василев идва от "хората на улицата".
"Живият живот е този, който ме провокира".
Обича картините му да са приказни, защото смята, че в живота, който живеем, имаме все повече нужда от приказки.
Вижте целия разговор във видеото
БЛС иска 10% ръст на цените на клиничните пътеки и изписване на лекарства за 6 месеца
Жители на Смолян излязоха на протест срещу решение за изграждане на фотоволтаична централа
Атанас Пеканов: Следващият служебен кабинет ще е по новите правила и на президента няма да му е лесно
Катер с генератор пристигна при танкера "Кайрос" за възстановяване на котвената система