Ватерполистите на Гърция и Сърбия ще спорят на полуфиналите на световното по плувни спортове във Фукуока

ватерполистите гърция сърбия спорят полуфиналите световното плувни спортове фукуока
13:13, 25.07.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Гърция срещу Сърбия е първият полуфинал във водната топка на световното първенство по плувни спортове във Фукуока, Япония. Гърция победи Черна Гора с 10:9, а Сърбия надви Италия след изпълнение на дузпи.

Гърците трябваше да се потрудят доста, за да стигнат до предпоследната фаза на турнира. Олимпийските вицешампиони поведоха с 2:1 след първите осем минути, като постепенно увеличаваха както натиска, така и преднината си, за да се откъснат с 6:3. Обстоятелствата обаче далеч не смутиха черногорците, които успяха да компенсират по-плахите си начални минути и изравниха резултата, който възлизаше на 7:7 преди заключителната четвърт. Интригата ставаше все по-сериозна и по-сериозна, като 60 секунди преди края Гърция и Черна гора играеха при 9:9, но сполучлива атака от зона на Скумбакис осигури успеха на елините за крайното 10:9. Равностойният характер на 1/4-финала беше потвърден и от еднаквия процент на успеваемост на двата отбора в атака - по 36.

До края на деня остава още един четвъртфинал между тимовете на Испания и Франция и ще може да го проследите НА ЖИВО на bntsport.bg от 13:25 ч.