Ведрик Леонардо стана олимпийски шампион в дисциплината скорост от турнира по спортно катерене

Първа титла за Индонезия в Париж.

Ведрик Леонардо
14:46, 08.08.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Ведрик Леонардо спечели златния медал в дисциплината за скорост от олимпийския турнир по спортно катерене, побеждавайки на финала китаеца У Пън. Това бе първа титла за Индонезия в Париж, като страната има и един бронз в бадминтона.

Леонардо надделя на финала над Пън в оспорвано състезание. Индонезиецът записа време 4.75 секунди, докато китаецът остана със среброто след постижение от 4.77 секунди.

Интересното е, че времето на бронзовия медалист беше по-добро и от двете на финала. Негов автор беше американецът Сам Уотсън, който направи световен рекорд с 4.74 секунди за победа срещу иранеца Реза Шеназандифард.

Уотсън подобри собственото си постижение от 4.79 секунди, поставено през април.