Венелина Поптолева също се класира за полуфиналите на Европейското по бокс в Будва

венелина поптолева също класира полуфиналите европейското бокс будва
Снимка: БФ Бокс
16:36, 18.10.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Венелина Поптолева постигна най-големия успех в досегашната си кариера при жените. Бившата световна шампионка за девойки се класира за полуфиналите на Европейското първенство в Будва, Черна гора, и си гарантира минимум бронзов медал от турнира.

В категория до 52 килограма Венелина изигра много здрав мач срещу представителката на Чехия Нела Фрейхерова. Двубоят премина равностойно, като родната националка успя да наложи волята си в първите два рунда. Тя взе предимство с представянето си в тях, след което удържа на щурма на съперничката си, за да се поздрави с победа с 4:1 гласа (30:27, 28:29, 29:28, 29:28, 30:27).

Така Поптолева се класира за полуфиналите на Европейското първенство. На 21 октомври тя ще се изправи срещу Ема Йокиахо (Финландия) за място на финал.

Това е втори медал за България в Будва, след като по-рано днес Севда Асенова (48 кг) също се класира за полуфиналите.

По-късно днес Светлана Каменова (57 кг) ще боксира в предпоследния 11-и мач от програмата. Носителката на купите „Странджа" и „Балкан" за тази година ще срещне Мелиса Мортенсен (Дания).

Тежка черепно-мозъчна травма причинила смъртта на битото 2-годишно дете от Пловдив
Донски, Нестеров, Терзиев и Генов се класираха за втория кръг на турнира за мъже от ITF в Созопол