Везенков бе най-резултатен за победа на Олимпиакос

Александър Везенков
19:22, 24.10.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Олимпиакос победи Ираклис с 96:90 точки след продължение в мач от 4-ия кръг на гръцката Баскет лига. Най-резултатен за победителите бе Александър Везенков с 15 точки. Българинът се задържа най-дълго на паркета за гостите (25:26 минути) и добави 3 борби и 1 асистенция към сметката си.

Гостите контролираха развоя на мача от самото начало, като взеха първата част с 15:13. Играчите на Георгиос Барцокас запазиха преднината си до почивката.

След паузата Александър Везенков и компания съумяха да поведат с цели 16 точки през 3-ата част.

Финалните 10 минути бяха най-резултатни за домакините, след като отбелязаха 24 точки и с тройка в самия край възобновиха равенството в сблъсъка.

В продълженията баскетболистите на Олимпиакос отбелязаха цели 18 точки и заслужено се поздравиха с успеха.

Единственият по-резултатен състезател в мача бе Янис Аграванис за домакините с 16 точки.

Олимпиакос е безгрешен в шампионата и заема лидерската позиция. Ираклис е последен без победа, но с мач по-малко.

Във вторник (26 октомври) от 21:00 часа Олимпиакос посреща Алба Берлин в Евролигата.

Започват проверки за "зелени сертификати" от утре
След среща при президента: Учениците от първи до четвърти клас - отново в клас до 10 дни (ОБЗОР)