Везенков и Олимпиакос отстъпиха драматично на Фенербахче във втория четвъртфинал от Евролигата

23:35, 28.04.2023
везенков олимпиакос отстъпиха драматично фенербахче втория четвъртфинал евролигата

Българският баскетболен национал Александър Везенков и неговият Олимпиакос допуснаха драматично поражение със 78:82 у дома срещу Фенербахче във втория двубой от четвъртфиналната серия между двата тима в плейофите на Евролигата.

В "Стадиона на мира и приятелството" в Пирея зрителите станаха свидетели на много зрелищна битка, която премина през няколко обрати, но в крайна сметка успехът бе за гостите от Турция.

Мачът започна по-добре за домакините от Олимпиакос, които спечелиха комфортно първата четвърт с 24:10, но още до почивката "фенерите" намалиха голяма част от пасива си и така първото полувреме завърши при аванс от 37:34 за "червено-белите".

Крехката разлика се запази и в хода на третата четвъртина, за да се стигне до решителните 10 минути, в които двата тима на няколко пъти си размениха водачеството, но в края баскетболистите на Фенербахче направиха необходимото, за да се поздравят с крайния успех и да изравнят общия резултат в серията.

За победителите Карсън Едуардс завърши двубоя с 16 точки, а Джонатан Мотли и Найджъл Хейс-Дейвис добавиха по 15.

От другата страна Александър Везенков изигра поредния си силен мач за Олимпиакос и вкара 18 точки, с колкото завърши и Костас Слукас.

Така, при 1-1 победи серията продължава с два мача в Истанбул на 3 и 5 май. Играе се до три успеха от пет срещи.