Везенков изигра 22 минути при победа за Олимпиакос в Евролигата

10:46, 20.01.2021
Чете се за: 00:41 мин.
Баскетбол
везенков изигра минути победа олимпиакос евролигата

Отборът от Пирея надигра като гост състава на АСВЕЛ Вильорбан (Франция) със 101:93 (23:15, 21:22, 19:24, 23:25, 15:7) след продължение в отложен мач от 10-ия кръг на редовния сезон на Евролигата, след като редовното време завърши при 86:86.

По тъзи начин гърците взеха реванш за домакинското поражение с 63:69 преди пет дни в Атина.

Българският национал Александър Везенков отново влезе от пейката и изкара на паркета 21:46 минути, в които така и не успя да се разпише, след като пропусна и петте си стрелби. Въпреки това, бившият играч на Барселона завърши с 5 борби, 2 асистенции и 3 блока.

За неговия тим най-резултатни станаха Костас Слукас и Шакил Макисич, всеки от който реализира по 23 точки по пътя към успеха на състава от Пирея.

За домакините от АСВЕЛ пък най-много точки отбеляза Норис Коул, 21, а към тях той добави и 6 асистенции.

Тройка на Костас Слукас няколко секунди преди сирената прати мача в продължение, а в добавените пет минути гърците записаха серия от 11:2 в края и от 90:91 осъществиха обрат до 101:93, за да триумфират.

Във врменното класиране Олимпиакос е на 10-та позиция с баланс 11-9, в следващия кръг на 22 януари гостува на Жалгирис в Литва. АСВЕЛ от своя страна заема предпоследното 17-то място с 6 победи и 14 поражения.

Депутатите приеха доклада на комисията за придобития дял от Първа инвестиционна банка