10:20, 24.12.2020
Чете се за: 01:03 мин.
Баскетбол
везенков всички трето поредно поражение олимпиакос

Българският национал Александър Везенков изигра още един силен двубой за Олимпиакос в Евролигата и отбеляза 17 точки, но гръцкият гранд инкасира трета поредна загуба в турнира.

Олимпиакос отстъпи при визитата си на Фенербахче (Турция) със 77:84 (27:22, 14:23, 13:21, 23:18) в мач от 16-ия кръг на надпреварата.

Везенков стана най-резултатен за своя тим, реализирайки пет тройки от седем опита, като добави към статистиката си още 4 борби и 2 асистенции за 21:23 минути на паркета.

Турският отбро имаше аванс от 45:41 на почивката, а в третата част увеличиха преднината си на 13 точки.

В заключителните 10 минути Везенков вкара три тройки, доближавайки Олимпиакос само на точка при 74:75 две минути преди края.

Три асистенции и една спечелена борба на звездата на домакините Ян Весели обаче помогнаха за това "фенерите" да стигнат до крайния успех.

Весели приключи със 17 точки, 5 асистенции и 4 борби, а Нандо де Коло добави 10 точки, 8 борби и 5 асистенции.
Жак-Чарлс Ливио отбеляза 12 точки за Олимпиакос, докато Арън Харисън и Василис Спанулис завършиха с по 11.

По този начин Фенербахче сложи край на серията си от три загуби и с баланс 6-10 заема 14-то място в класирането, а Олимпиакос със 7 успеха и 8 поражения се намира на десетата позиция.

Шампионът на Литва Жалгирис пък надви драматично състава на Байерн със 74:73 (22:16, 18:19, 16:16, 18:22).Кош на Мариус Григонис 0.6 секунди преди сирената донесе четвъртия пореден успех за литовците в турнира.

Григонис стана и най-резултатен, приключвайки с 22 точки, а Артурас Милакнис добави 11 за Жалгирис, който се намира на осмо място в подреждането с баланс 9-7.

Джейлън Ройнолдс се отличи за немския тим със 17 точки и 7 борби, а германският шампион има 10 победи в 16 мача и заема четвъртата позиция.

Италианският тим Милано Армано допусна поражение от Баскония (Испания) със 79:84 (19:23, 22:22, 16:18, 22:21). За победителите Зоран Драгич вкара 16 точки, а за италианците с 15 завърши Кевин Пънтър.

Валенсия пък надигра гостуващия Химки (Русия) с 88:82 (16:13, 29:16, 14:23, 29:30).