11:56, 13.03.2021
Чете се за: 00:44 мин.
Баскетбол
везенков полезен чудесен обрат олимпиакос зенит

Гръцкият гранд надигра гостуващия Зенит (Санкт Петербург, Русия) със 75:61 (15:28, 15:13, 24:15, 21:5) в среща от 29-ия кръг на редовния сезон на Евролигата и съхрани шансовете си за класиране в плейофите на турнира.

Родният национал Александър Везенков отново изигра много силен мач в най-престижния европейски клубен турнира, като за 31 минути на паркета се отчете с 13 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка и същевременно беше избран за най-полезен играч на мача.

От неговите съотборници по-резултатен беше само Василис Спанулис, който завърши с 16 точки, а Шакил МакКисик приключи със същия актив като българина, 13 и добави 5 борби.

За гостите от Санкт Петербург Кевин Пангос беше най-резултатен с 20 точки и 7 асистенции, а Алекс Пойтрис се отличи с 11 точки и 6 борби.

"Беше трудна първа четвърт, допуснахме 28 точки. Направихме много грешки, играхме наистина ужасно, но допуснахме дамо 33 точки в последните 20 минути. Представихме се страхотно в защита и си помагахме. С отбора игра успяхме да вземем победа в труден мач", каза Везенков след двубоя.

Победа за гръцкия тим беше още по-сладка, тъй като в един период от двубоя те изоставаха със 17 точки. Това се случи в края на първото полувреме, когато таблото показваше 39:22 в полза на Зенит.

Победата остави Олимпиакос на 12-то място в класирането с баланс от 13-16, докато руснаците са осми с 16 успеха и 12 поражения.

България с категорична победа над Турция на Балканиадата U16
Лудогорец докосва 10-ата поредна титла след драматична победа срещу Арда (ВИДЕО)