Везенков отбеляза 6 точки при загуба на Олимпиакос

10:14, 16.09.2020
Чете се за: 00:27 мин.
Баскетбол
везенков отбеляза точки загуба олимпиакос

Българският национал завърши с 6 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 20 минути игра на паркета в мач на неговия Олимпиакос срещу АСВЕЛ предсезонния турнир на Евролигата в испанския град Валенсия.

Гръцкият тим загуби срещата с 57:74 (12:14, 13:18, 20:23, 12:19) и по този начин ще играе за третото място на надпреварата в Испания.

Везенков се появи като резерва в началото на втората четвърт след лошия старт за неговия тим, но и той не помогна на отбора от Пирея да избегне поражението.

Френският тим поведе с 32:25 на почивката и до края на мача доминираше. За АСВЕЛ най-резултатен беше Алерик Фрийман с 14 точки, а за Олимпиакос се отличи Октавиус Елис с 12 точки.

Във вторият полуфинал домакините от Валенсия се наложиха над Байерн с 86:74.

Така в мача за третото място днес Олимпиакос среща Байерн, а на финала ще играят АСВЕЛ и Валенсия.

Урсула фон дер Лайен с първа реч за Състоянието на ЕС: Трябва да изградим по-силен съюз в здравеопазването