10:58, 13.01.2021
Чете се за: 00:27 мин.
Баскетбол
везенков две ключови тройки успех олимпиакос

Националът Александър Везенков реализира две изключително важни тройки за изненадващия успех на неговия Олимпиакос като гост на израелския Макаби (Тел Авив) с 89:87 т след продължение в поредния мач от Евролигата.

Редовното време между двата гранда в столицата на Израел завърши при резултат 73:73 т.

Българинът изкара на паркета общо 28 минути, в които се отчете с 8 точки и овладя 7 борби.

Първата важна тройка за Везенков бе три минути преди сирената, а втората – минута преди края на продължението, осигурявайки ценен аванс от 5 точки на гърците.

За победителите от Пирея Костас Слукас завърши с 21 точки и 11 асистенции за гостите, докато най-резултатен в мача стана Уилбекин с 25 пункта от тима на Макаби.