Везенков с нов отличен мач и победа за Олимпиакос

александър везенков хора вярваха мен
22:44, 10.11.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Олимпиакос победи Партизан с 87:58 точки в мач от 7-ия кръг на Евролигата. Българският национал Александър Везенков допринесе за победата с 15 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Домакините изградиха двуцифрен аванс още през първата част при резултат 14:4. Сърбите намалиха пасива си и на почивката изоставаха със 7 точки - 38:45.

След паузата възпитаниците на Георгиос Барцокас наложиха волята си и изградиха комфортен аванс, който поддържаха до края на двубоя.

Най-резултатен в сблъсъка бе Костас Слукас от тима на победителите със 17 пункта.

Олимпиакос заема 3-ата позиция в класирането с актив от 5 победи и 2 загуби. Партизан се намира на 12-ото място в подреждаенто с 3 успеха и 4 поражения.