Везенков със силен мач при победа на Олимпиакос

09:52, 17.09.2020
Чете се за: 00:32 мин.
Баскетбол

Гръцкият баскетболен тим надигра с 82:68 (10:17, 21:15, 27:17, 24:19) състава на Байерн Мюнхен в спор за третото място на предсезонния турнир на Евролигата.

Българинът Александър Везенков изигра силен мач за "червено-белите", след като се включи от пейката в края на първата четвърт и за общо 18:12 минути на паркета завърши с 12 точки, 8 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

Гръцкият тим започна по-колебливо срещата и това доведе до изоставане на почивката, но след паузата момчетата на Йоргос Барцокас обърнаха развоя на срещата, за да стигнат до крайния успех.

Везенков стана третият най-полезен играч за своя тим след като с точка повече за тима от Пирея приключиха Хасан Мартин и Янулис Ларенцакис. За Байерн най-резултатен стана Владимир Лучич с 11 пункта.

Шампиони на турнира, който се провежда във Валенсия станаха именно домакините, които във финалния сблъсък се наложиха със 77:66 над френския шампион АСВЕЛ, чиито собственик е бившият играч от НБА, Тони Паркър.

Борисов: София продължава да се развива и да става все по-хубава и приветлива
Откриват обновения параход „Радецки“, експерти от НИМ подновяват експозицията на кораба